Finał Pucharu Polski Nordic Walking Hajnówka 2021

Na tegoroczny IX finał PPNW w Hajnówce 11.09.2021r. zgłosiło się blisko 500. miłośników tego sportu. Metę przekroczyło 418 osób. Zawodnicy mogli sprawdzić się na trzech dystansach 5 km, 10 km, i 21 km (półmaraton) w naturalnym terenie, trasami w Puszczy Białowieskiej. Udział w zawodach jest dobrą zabawą i promocją aktywnego wypoczynku i zdrowego trybu życia.

Puchar PNW został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce w porozumieniu z Nadleśnictwem Hajnówka i Polską Federacją Nordic Walking.

W zmaganiach o puchar na dystansie 5. km w różnych kategoriach wiekowych wystartowało osiem koleżanek i jeden kolega z UTW.

Nasza koleżanka Lidia Nazaruk została wyróżniona i nagrodzona pucharem przez Starostwo w Hajnówce jako najwcześniej urodzoną z powiatu hajnowskiego i biorącą udział w zawodach. W swojej kategorii wiekowej zdobyła też puchar za zajęcie trzeciego miejsca – gratulujemy.

W swojej kategorii wiekowej na mecie jako druga była koleżanka Eugenia Malinowska, a Eugenia Jurczuk trzecia. Koleżankom gratulujemy za zdobycie pucharów i miejsc na podium a wszystkim startującym za ukończeniu marszu i reprezentowanie UTW.

Impreza zakończyła się spacerem z przewodnikiem po terenie Nadleśnictwa Hajnówka oraz ogniskiem.

Autor: Anna TELENTEJUK

Foto-galeria: Eugenia MALINOWSKA, Zbigniew ANGIELCZYK