„Aktywni i bezpieczni”

„Aktywni i bezpieczni” – konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Zapraszamy seniorów do udziału!


Szanowni Państwo!

       Fundacja Instytut Łukasiewicza zaprasza osoby, które ukończyły 60. rok życia, do udziału w konkursie. Chcielibyśmy dowiedzieć się, czy pomimo ograniczeń pozostajecie aktywni fizycznie. Jak wyglądają Wasze ćwiczenia? Czy udało Wam się zachować lub zmienić dotychczasowe sportowe rytuały? Zadanie polega na przygotowaniu krótkich prac pisemnych (maksymalnie 1 strona maszynopisu). Do pracy można dołączyć kilka zdjęć.

       Na zgłoszenia czekamy do 5 października 2020 r.

       Do maila załączamy grafikę z ogłoszeniem o konkursie. Można ją wydrukować i powiesić w miejscu, do którego przychodzą seniorzy, a także zamieścić na stronie internetowej. Zwracamy się z serdeczną prośbą o rozpowszechnienie informacji o konkursie.

       Cenne nagrody!

       Każdy z trojga laureatów konkursu otrzyma cenną nagrodę – orbitrek (rower eliptyczny do treningów w domu). Dodatkowo przyznamy dwanaście wyróżnień i każde z nich nagrodzimy wybranym rodzajem sprzętu sportowego (maty do ćwiczeń, rollery, taśmy treningowe, piłki gimnastyczne).

       Jak wziąć udział?

       Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać pracę i formularz zgłoszeniowy. Można to zrobić drogą mailową lub tradycyjną pocztą. Decyduje data wpływu – na prace wraz z formularzem czekamy do 5 października 2020 r. Wypełnienie formularza jest konieczne, abyśmy mogli zakwalifikować pracę do konkursu.

 

• Adres mailowy, na który można wysyłać pracę wraz z formularzem zgłoszeniowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• Adres pocztowy: Fundacja Instytut Łukasiewicza, ul. Jaskółcza 4/1, 30-105 Kraków

 

       Formularz zgłoszenia i regulamin (w załączeniu) będą do pobrania także na stronie www.gdymilknaoklaski.pl – od 11 września 2020 r.

       Zapraszamy!

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Fundacja Instytut Łukasiewicza

ul. Jaskółcza 4/1, 30-105 Kraków

tel. 12 340 93 70, fax 12 340 93 71

KRS: 0000410782 NIP: 6772367353 REGON: 122505702    www.instytutlukasiewicza.pl,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Boucar Diouf – „Później ...”

 

       Świetny tekst, który napisał Boucar Diouf, senegalski naukowiec, pisarz, gawędziarz i humorysta.

 

„Ledwo zaczął się dzień i jest już szósta wieczorem. Tydzień ledwo się zaczął w poniedziałek i już jest piątek.

I miesiąc już minął.

I rok prawie się kończy.

I minęło już 40. 50. lub 60. lat naszego życia.

I zdajemy sobie sprawę, że straciliśmy naszych rodziców, przyjaciół.

I zdajemy sobie sprawę, że jest już za późno, aby wrócić.

 

Więc…

 

Spróbujmy jednak jak najlepiej wykorzystać czas, jaki nam pozostał. Nie zwlekajmy z szukaniem zajęć, które lubimy. Dodajmy kolorów naszej szarości. Uśmiechnijmy się do małych rzeczy w życiu, które są balansem dla naszych serc. I mimo wszystko, nadal cieszymy się spokojem tego czasu, który nam pozostał. Spróbujmy wyeliminować „potem”…

 

Zrobię o potem…

Powiem potem…

Pomyślę o tym potem…

 

Zostawiamy wszystko na później, jakby „potem” było nasze.

 

Ponieważ nie rozumiemy, że:

potem – kawa jest zimna…

potem – priorytety się zmieniają…

potem – rok się skończy…

potem – zdrowie się kończy…

potem – dzieci dorastają…

potem – rodzice się starzeją…

potem – obietnice są zapominane…

potem – dzień staje się nocą…

potem – życie się kończy…

A potem często jest już za późno…

 

Więc…

 

Nie zostawiaj niczego na później, ponieważ czekając na później, możesz stracić najlepsze chwile, najlepsze doświadczenia, najlepszych przyjaciół, najlepszą rodzinę…

 

Dziś jest odpowiedni dzień… Ta chwila jest teraz… Nie jesteśmy już w wieku, w którym możemy sobie pozwolić na odłożenie na jutro tego, co należy zrobić od razu. Zobaczymy więc, czy będziesz mieć czas, aby przeczytać tę wiadomość, a następnie udostępnić ją. A może odłożysz to na… potem?

 

I nie podzielisz się tym nigdy !?”

 

Źródło.