V Spływ Kajakowy.

 

  

     Ostatnie zamierzenie kończące 9. Rok Akademicki już za nami.

   Rzeki Narewka i Narew powitały nas niskim stanem wody i leniwym nurtem, a aura podarowała pogodę wręcz wymarzoną z temperaturą do 20-stu stopni z zachmurzeniem całkowitym bez jednej kropli deszczu i delikatnym wiaterkiem. Warunki wręcz idealne do uprawiania wioślarstwa.

Czytaj więcej: V Spływ Kajakowy.

Wycieczka do Nałęczowa, Kazimierza Dolnego i Puław.

 

  

   15.06.2016 r. udaliśmy się na jednodniową autokarową wycieczkę do: Nałęczowa, Kazimierza Dolnego i Puław. Nocą padał ulewny deszcz. Na spotkanie przy autokarze przybyliśmy w kurtkach przeciwdeszczowych. Wyjazd nastąpił spod Urzędu Miasta w Hajnówce, punktualnie o godz. 500 bez opóźnienia. Trasę z Hajnówki do Nałęczowa o długości 240 km, pokonaliśmy w ciągu trzech godzin i 25 min.

Czytaj więcej: Wycieczka do Nałęczowa, Kazimierza Dolnego i Puław.

Bieszczady kipiące zielenią.

 

 

   Tradycyjnie maj to w Uniwersytecie Trzeciego Wieku miesiąc „dużej” wycieczki. W tym roku wybraliśmy Bieszczady. Program i organizację powierzyliśmy młodemu biuru turystycznemu BIESZCZADER z Sanoka. Program okazał się oryginalny i nieco zagadkowy. Obejmował zwiedzanie zachodniej części Bieszczad: od Zagórza przez Solinę do Komańczy.

Czytaj więcej: Bieszczady kipiące zielenią.

Białystok oglądany z dwóch różnych stron – wycieczka do stolicy województwa.

 

 

   Nasz wyjazd do Białegostoku 15 IV 16’ zdarzył się trochę niespodziewanie. Zaproponował go Uniwersytetowi pan Jan Giermanowicz wiceprzewodniczący Rady Miasta, by poznać miejsce, które z własnej woli ludzie nieczęsto odwiedzają – Areszt Śledczy w Białymstoku.

   Jest to budynek z początku XX w wybudowany jako Oddział Więzienia powiatowego w Grodnie.

Czytaj więcej: Białystok oglądany z dwóch różnych stron – wycieczka do stolicy województwa.

W „Mateczniku Mazowsza”.

 

 

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku na przedstawieniu operowym

„Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”

w „Mateczniku Mazowsza” w Otrębusach.

 

   Skorzystaliśmy z zaproszenia podwarszawskiego ośrodka Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca im. T. Sygietyńskiego w Otrębusach obchodzącego w tym roku swoje 65-lecie.

Czytaj więcej: W „Mateczniku Mazowsza”.