Nadmorska majówka studentów UTW

 

 

       Tego jeszcze nie było – dziesięciodniowe wczasy nad Bałtykiem, a konkretnie w Grzybowie koło Kołobrzegu.

Uczestników skusiła nie tylko niewygórowana cena, ale też dogodne warunki – autokar załatwiony przez organizatora na przejazd  w obie strony, dosyć dobre zakwaterowanie, no i oczywiście pobliska piękna plaża a obok niej wygodna ścieżka rowerowa  (wypożyczalnia rowerów w ośrodku) na wąskim pasie leśnym (piękne buki w pakiecie). Można też było łatwo dojechać autobusem do innych nadmorskich ośrodków. Mieliśmy też zbiorową wycieczkę do Ogrodów Hortulus w Dobrzyniewie (15 ha powierzchni) – bogactwo kwiatów (nieprawdopodobne ilości tulipanów) w otoczeniu oryginalnych budowli parkowych.

       W czasie pobytu zorganizowaliśmy 2 wieczorki wokalno – taneczne z gorliwymi ćwiczeniami w obu tych dziedzinach.

        Pewnym mankamentem naszego pobytu była pogoda, która w znacznej części nas nie rozpieszczała – sporo chłodu i wiatrów. Ale seniorzy to naród dzielny i wytrwały i niewygody ze strony aury nie zniechęcały uczestników, a humory dopisywały. Miłe wspomnienia z pewnością zostaną na długo.

       Dziękujemy serdecznie organizatorce wypoczynku – koleżance Ani Skalskiej za trudy przygotowawcze i troskę o uczestników w czasie pobytu na wczasach.

Autor: mgr Antonina SKORUK

Foto-galeria: Irena SIDORUK