Majowe wędrówki z kijkami.

 

 

   Już po raz drugi członkowie naszego Uniwersytetu włączyli się do ogólnopolskiego marszu nordic walking Studentów UTW, który przed czterema laty zainicjowała Akademia Złotego Wieku UTW w Wejherowie przy współpracy z Polską Akademią NW Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Czytaj więcej: Majowe wędrówki z kijkami.

225. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

 

 

   Tegoroczne uroczystości w ramach obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w podniosłej atmosferze. Wpływ na to miały odprawione nabożeństwa we wszystkich świątyniach i zaplanowany przemarsz mieszkańców ulicami miasta do obelisku w parku miejskim.

Czytaj więcej: 225. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Prezes UTW Mirosława Pawłowska laureatką QUERCUS.

 

 

   Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Mirosława Pawłowska laureatką tegorocznej edycji Honorowej Nagrody Burmistrza Miasta Hajnówka QUERCUS.

   Z ogromną radością i dumą przyjęliśmy wiadomość, że nasza Prezes znalazła się w grupie czwórki laureatów tegorocznej, drugiej edycji, prestiżowej Honorowej Nagrody Burmistrza Miasta Hajnówka QUERCUS.

Czytaj więcej: Prezes UTW Mirosława Pawłowska laureatką QUERCUS.

V Rajd poświęcony pamięci plut. Bolesława Bierwiaczonka

  

  

   Dnia 20.09.2015 r. odbył się kolejny, piąty już Rajd Rowerowy im. plut. Bolesława Bierwiaczonka, poświęcony pamięci żołnierza, który zginął 17 września 1939 r. w obronie Hajnówki. Patronat nad rajdem objął Jerzy Sirak, burmistrz miasta Hajnówka, on jest też inicjatorem rajdu i rokrocznym jego aktywnym uczestnikiem.

Czytaj więcej: V Rajd poświęcony pamięci plut. Bolesława Bierwiaczonka

Puchar Polski Nordic Walking – Hajnówka 2015.

 

 

    12.09.2015r. Rok Akademicki 2015/2016 został rozpoczęty (oczywiście nieoficjalnie) udziałem Studentek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pucharze Polski Nordic Walking Hajnówka 2015.

   Nasze koleżanki były przygotowane dzięki wakacyjnym wędrówkom z kijkami. Pragnę bardzo podziękować kol. Ani Telentejuk za przygotowanie grupy do zawodów.

Czytaj więcej: Puchar Polski Nordic Walking – Hajnówka 2015.