Wycieczka do „Ziołowego Zakątka”.

 

 

   Dnia 19.06.2015 r. wyruszyliśmy do miejscowości Koryciny, gdzie znajduje się „Ziołowy Zakątek” prowadzony przez Pana Mirosława Angielczyka. Ośrodek położony jest w sercu Podlasia – 70. km na zachód od Puszczy Białowieskiej. Na 15. ha rośnie tu ponad 700. gatunków roślin leczniczych stosowanych w ziołolecznictwie i gospodarstwie domowym zarówno dawniej jak i obecnie.

Czytaj więcej: Wycieczka do „Ziołowego Zakątka”.

Spływ Kajakowy „Narewka – Narew”.

 

  

   Kolejny, czwarty już spływ kajakowy zgromadził samych pasjonatów. Byłoby nas zapewne więcej jednak wielu musiało wybierać między spływem kajakowym a wycieczką do „Ziołowego Zakątka” w Korycinach.

Czytaj więcej: Spływ Kajakowy „Narewka – Narew”.

Suwalszczyzna polska i litewska – historia, kultura, przyroda.

 

 

   Tradycją Uniwersytetu Trzeciego Wieku stały się majowe dłuższe wycieczki pod ogólnym hasłem poznawania Polski i naszych sąsiadów. W tym roku taka wycieczka (19÷21.V) skierowała się na północno-wschodnie obrzeża naszego kraju i niedaleką zagranicę, do Kowna.

Czytaj więcej: Suwalszczyzna polska i litewska – historia, kultura, przyroda.

„Studenci” Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 

 

 

   Na zaproszenie eurodeputowanej Pani prof. Barbary Kudryckiej 33. osobowa grupa członków naszego uniwersytetu w ostatnich dniach (18÷22.IV.2015) uczestniczyła w wycieczce autokarowej do Brukseli.

Czytaj więcej: „Studenci” Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Członkowie UTW po raz kolejny z wizytą w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

 

  Sobotnie popołudnie 08 listopada pięćdziesięcio osobowa grupa członków naszego Stowarzyszenia spędziła na długo oczekiwanym „Skrzypku na dachu” popularnym od 50-ciu lat na świecie musicalu, od niedawna wystawianym w Operze i Filharmonii Podlaskiej (reżyseria Roberto Skolmowski).

Czytaj więcej: Członkowie UTW po raz kolejny z wizytą w Operze i Filharmonii Podlaskiej.