Wyjazd szkoleniowo – edukacyjny do Politechniki Białostockiej

 

 

 

       Dnia 12 kwietnia br. odwiedziliśmy Stolicę Podlasia – Białystok. Dwie osoby zorganizowały ten wyjazd: nasz kolega z sekcji informatycznej Witalis Wołkowycki oraz p. Grzegorz Pietraszek – nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych prowadzący zajęcia z informatyki w w/w grupie.

 

       Oglądaliśmy zbiory Muzeum Historycznego a pozostały czas wycieczki poświęciliśmy na spotkanie z prof. Stanisławem Jarząbkiem, który podczas wykładu próbował odpowiedzieć na pytania: jak telefon komórkowy pozwala rozpoznać emocje?, Jakie są inne zastosowania telefonu komórkowego w służbie zdrowia?

       Atrakcją wycieczki było zwiedzanie i podziwianie biblioteki Politechniki świetnie zorganizowanej przez zastosowanie nowoczesnych, elektronicznych rozwiązań. Niektórzy z nas zjedli posiłek obiadowy w wybranych przez siebie lokalach gastronomicznych. Pozostali nie śpieszyli się i zjedli obiad w domu.

       Wycieczka była świetnym pomysłem na urozmaicenie szarej codzienności studenckich dni. Najbardziej cieszyli się ci, którzy z różnych powodów zdrowotnych mają ograniczoną możliwość zwiedzania dalekiego świata.

       Dziękujemy obu Panom za udaną wycieczkę.

Autor: mgr Leonard KULWANOWSKI

Foto-galeria: Irena SIDORUK, Zbigniew ANGIELCZYK