Spływ kajakowy 2019

 

 

 

       Ostatnie, zaplanowane przedsięwzięcie w kończącym się roku akademickim to tradycyjnie spływ kajakowy na dobrze znanej trasie Narewka – Rybaki. Uczestnictwo w spływie było otwarte tzn. nasi słuchacze mogli zaproponować udział tak członkom swoich rodzin jak i znajomym niebędącym słuchaczami UTW (w końcu wielu z nas ma dobrych znajomych lub przyjaciół również poza naszym uniwersytetem).

Chętnych do spływu zgłosiło się 16 osób i w związku z tym wyjazd zaplanowaliśmy w dwu turach. Pierwsza grupa o godz. 830 i druga o 900, było to podyktowane ilością miejsc w busie p. Jerzego Nesteruka, który także udostępnił nam kajaki. Jeszcze przed wyjazdem podpisaliśmy oświadczenia o zapoznaniu się z warunkami ubezpieczenia i tym samym listą obecności.

       Jak się okazało, tym razem aura postanowiła obdarować nas „super” pogodą (temp. ok. 24 oC, wiatr słaby – chwilami umiarkowany, no i niebo praktycznie bezchmurne) z poziomem wody mierzonym na wodowskazie Narewka o wysokości 109 cm.. Przed samym wypłynięciem ustaliliśmy zasady obowiązujące podczas spływu jak i omówiliśmy warunki bezpieczeństwa.

       Sam spływ przebiegał w bardzo spokojnej i miłej atmosferze, całą trasę płynęliśmy tempem relaksacyjnym bez niepotrzebnych wyścigów, bo byli wśród nas i tacy, którzy kajakiem płynęli po raz pierwszy.

       Do zobaczenia na przyszłorocznym spływie. Ahoj przygodo wakacyjna.

Autor: Zbigniew ANGIELCZYK

Foto-galeria: Irena SIDORUK, Zbigniew ANGIELCZYK