II Piknik Leśny

 

 

 

       Jesteśmy światkami tworzenia się kolejnego stałego wydarzenia w rocznym kalendarzu przedsięwzięć kulturalnych na terenie miasta Hajnówka, w którym mieliśmy zaszczyt wziąć skromny udział.

 

       Otóż Nadleśnictwo Hajnówka, Lasów Państwowych już po raz drugi zaprosiło mieszkańców miasta i okolic na Piknik Rodzinny. Powodów do świętowania troszkę się nazbierało. 95. lat temu tj. w 1924 roku powstało przedsiębiorstwo Lasy Państwowe, 90. lat temu zerwano niekorzystną umowę z angielską firmą „Centura”, która prowadziła rabunkową gospodarkę leśną na terenie Puszczy Białowieskiej i 25. lat temu utworzono pierwszy w Polsce, Leśny Kompleks Promocyjny „Puszcza Białowieska”.

       Z całą odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że organizacja Pikniku była wręcz perfekcyjna, począwszy od organizacji ruchu drogowego i wyznaczenia dodatkowych miejsc parkingowych, przez pokazy sprawności i sprzętu wszystkich rodzajów służb mundurowych działających w regionie (militarne, ochronne, porządkowe) i przygotowane przez nie atrakcje dla najmłodszych, aż po występy artystyczne chórów, zespołów a wśród nich i my, zaprezentowaliśmy przedstawienie jednoaktowe ściśle związane z lasem gdyż akcja sztuki rozgrywa się zimą, w leśniczówce – „Matka” z dramatu Jerzego Szaniawskiego „Dwa teatry”, oczywiście nie zabrakło poczęstunku bigosem i grochówką wojskową.

       Bardzo serdecznie dziękujemy Nadleśniczemu Nadleśnictwa Hajnówka panu Mariuszowi Agiejczyk za zaproszenie nas i dania możliwości dołożenia tej naszej małej cegiełki do wspaniałej imprezy, chcielibyśmy również przekazać pozdrowienia wszystkim pracownikom i ich rodzinom z Nadleśnictwa Hajnówka, z którymi od lat współpracujemy jak i całych Lasów Państwowych.

Autor: Zbigniew ANGIELCZYK

Foto-galeria: Agnieszka Laskowska-Ginszt