Ogromny sukces naszej grupy kabaretowej „Agrafka”

 

 

 

       Wpłynęło do naszego Uniwersytetu zaproszenie dla grupy kabaretowej na III Regionalny Festiwal Twórczości Artystycznej Seniorów „Wiecznie Młodzi” Siedlce 2019, które spotkało się z przychylnym przyjęciem przez naszych artystów.

 

       W tym miejscu koniecznie musimy przypomnieć, że nasza grupa kabaretowa ze swą liderką Wierą Guziuk zadebiutowała na scenie Hajnowskiego Domu Kultury zaledwie w dn. 13 października 2018 r. na Konferencji Pozytywnie Zakręceni i już dwa dni później, bo 15 października swoim występem uświetniła obchody Dnia Nauczyciela zorganizowane przez Sekcję Emerytów i Rencistów ZNP w Hajnówce. My zaś urzeczeni ich kunsztem po grudniowym wykładzie przyznaliśmy im nasz „Certyfikat” tym samym oficjalnie przyjmując grupę kabaretową do grona sekcji działających w naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jeszcze nie minął rok a nasza „Agrafka” już wypływa na szerokie wody świata artystyczno-rozrywkowego i to od razu poza województwo podlaskie.

       Na festiwal pojechaliśmy w następującym składzie:

       Wiera Guziuk, Franciszka Kalinowska, Helena Orzechowska, Teresa Żedź, Danuta Mancewicz oraz  Konstanty Łapiński i Elżbieta Chmielewska.

       Na miejscu spotkaliśmy się z bardzo miłym i serdecznym przyjęciem, otrzymaliśmy indywidualną garderobę do przygotowania się przed występem i jednocześnie dowiedzieliśmy się, że kolejność występów/prezentacji kabaretów jak i grup wokalnych/chórów została ustalona na alfabetyczną i my jako kabaret „Agrafka” mamy rozpocząć przegląd kabaretów.

       Widać było, że nasze koleżanki wychodząc na scenę były bardzo skoncentrowane, prezentowane teksty skeczy (bez zacięć i wręcz z prawdziwą grą aktorską) wzbudzały gremialny śmiech i salwy braw.

       Oceniając występy kolejnych grup kabaretowych byłem coraz bardziej spokojny o wynik, nasze dziewczyny okazały się być bezkonkurencyjne.

       Oto końcowa klasyfikacja.

       W kategorii KABARET wzięły udział 4 teatry z całej Polski, komisja postanowiła przyznać:

 

I MIEJSCE – AGRAFKA

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Hajnówce,

 

II MIEJSCE – KOBIETY BEZ GRANIC

Stowarzyszenie Aktywności Lokalne „Radość” z Radomyśli,

III MIEJSCE – MLODZI I Z DUCHEM

Węgrowski Ośrodek Kultury,

WYRÓŻNIENIE – MIĘDZYPOKOLENIOWY ZESPÓŁ RAZEM

Dom Kultury w Kałuszynie.

 

       W kategorii ŚPIEW wzięło udział 12 zespołów z całej Polski komisja postanowiła przyznać:

I MIEJSCE – ZESPÓŁ ŚPIEWACZY AURA

Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach,

II MIEJSCE – ŚPIEWAMY RAZEM

Stowarzyszenie Radość Trzeciego Wieku w Mińsku Mazowieckim,

III MIEJSCE – ZESPÓŁ WOKALNY RADOŚĆ

Stowarzyszenie Aktywności Lokalne „Radość” z Radomyśli,

WYRÓŻNIENIE – ART SENIOR

Uniwersytet Trzeciego Wieku z Węgrowa.

Autor: Zbigniew ANGIELCZYK

Foto-galeria: Zbigniew ANGIELCZYK