Spacerem po Rozrywkowej Hajnówce

 

 

 

 

       Drugi spacer po tzw. „Rozrywkowej Hajnówce” przeszedł już do historii. Celem spaceru było przypomnienie i uświadomienie młodym „Hajnowianinom” gdzie, jak, kiedy i z kim dawniej bawili się Hajnowianie.

       Niech żałują ci, którym zabrakło czasu i nie przyszli.

       

„Tornado 66”                                     „Elektrony”

       Nasza koleżanka Ania Telentejuk wręcz perfekcyjnie „spinała” odwiedzane poszczególne miejsca poprzez prezentowanie wydrukowanych zdjęć i cytowanie tekstów, wierszy adekwatnych do poszczególnych budowli i związanych z nimi wydarzeń.

      

Aktorzy ze sztuki „Rewizor” z 25.04.1952r.

       Lepszego eksperta na przewodnika po Rozrywkowej Hajnówce znaleźć nie sposób. Nasz kolega i przyjaciel Edward Poniecki bez żadnych pomocy naukowych, (tzw. ściąg, – tylko przez grzeczność nie wspomnę o roku jego urodzenia) z pamięci „sypał” nazwiskami ówczesnych członków zespołów muzycznych, kierowników domów kultury i świetlic, wspomniał nawet o przyjeżdżających z Białegostoku instruktorach nauki tańca, a w śród uczestników marszu były osoby, które w latach 50-tych, 60-tych uczestniczyły w tych zajęciach. Jego pamięć i zasób wiedzy o Hajnówce lat minionych jest wręcz nieograniczona.

       Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom marszu. Tak liczne uczestnictwo jest dla nas – organizatorów najlepszym podziękowaniem. Jednocześnie, zapraszamy w dniu 6 września na kolejny spacer po: „Historycznej Hajnówce”, na którym postaramy się sprawdzić, jakie są korzenie Hajnówki i co z nich pozostało do dziś.

Autor: Zbigniew ANGIELCZYK

Foto-galeria: Zbigniew ANGIELCZYK

Spływ kajakowy 2019

 

 

 

       Ostatnie, zaplanowane przedsięwzięcie w kończącym się roku akademickim to tradycyjnie spływ kajakowy na dobrze znanej trasie Narewka – Rybaki. Uczestnictwo w spływie było otwarte tzn. nasi słuchacze mogli zaproponować udział tak członkom swoich rodzin jak i znajomym niebędącym słuchaczami UTW (w końcu wielu z nas ma dobrych znajomych lub przyjaciół również poza naszym uniwersytetem).

Czytaj więcej: Spływ kajakowy 2019

II Piknik Leśny

 

 

 

       Jesteśmy światkami tworzenia się kolejnego stałego wydarzenia w rocznym kalendarzu przedsięwzięć kulturalnych na terenie miasta Hajnówka, w którym mieliśmy zaszczyt wziąć skromny udział.

Czytaj więcej: II Piknik Leśny

Ogromny sukces naszej grupy kabaretowej „Agrafka”

 

 

 

       Wpłynęło do naszego Uniwersytetu zaproszenie dla grupy kabaretowej na III Regionalny Festiwal Twórczości Artystycznej Seniorów „Wiecznie Młodzi” Siedlce 2019, które spotkało się z przychylnym przyjęciem przez naszych artystów.

Czytaj więcej: Ogromny sukces naszej grupy kabaretowej „Agrafka”

VII Marsz NW Studentów UTW 2019

 

 

 

       Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku” UTW w Wejherowie już po raz kolejny zaprosiło nas do wzięcia udziału w przedsięwzięciu pod nazwą „VII Marsz NW Studentów UTW 2019”. Patronat honorowy nad marszem objął Jarosław Wałęsa poseł do Parlamentu Europejskiego.

Czytaj więcej: VII Marsz NW Studentów UTW 2019