Przedwigilijne spotkanie.

 

 

 

       Tradycją się już stało spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na kilka dni przed właściwą Wigilią, by podzielić się opłatkiem i złożyć wzajemne życzenia. Spotkanie jak zwykle miało uroczystą oprawę i bliskich nam gości, którzy wspierają naszą codzienną pracę, więc miło też zasiąść z nimi przy świątecznym stole – to p. Burmistrz, p. Starosta i p. Wicestarosta a także p. Olga Rygorowicz członkini Rady Powiatu.

       Były, więc życzenia – ciepłe, serdeczne, budujące i krzepiące. Złożyła je najpierw nasza prezes Mirosława Pawłowska, a później goście. Jak tradycja każe dzieliliśmy się opłatkiem, prosforą i dobrym słowem, wszyscy ze wszystkimi. Pięknym wzbogaceniem uroczystości był występ kolędników (uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce) z kolędami w różnych językach i z błyszczącą gwiazdą w tle.

       Potem, jak to na Wigilii, zasiedliśmy przy stole z tradycyjnymi potrawami, był i barszczyk i śledzik i inne rybki. Tak przygotowani duchowo, – bo był też akcent religijny w naszym spotkaniu – rozeszliśmy się przygotowywać święta w swoich domach. Niech będą radosne.

       Do zobaczenia po dłuższej przerwie w nowym roku.

Autor: mgr Antonina SKORUK

Foto-galeria: Irena SIDORUK, Stanisław CHOMICKI, Zbigniew ANGIELCZYK