Realizujemy projekt "CZAS DLA SZTUKI "

 

 

   "CZAS DLA SZTUKI" - interdyscyplinarne warsztaty art edukacji dla młodzieży i seniorów

   Projekt jest nowoczesną, cykliczną edukacją kulturalną kierowaną do młodzieży i seniorów z defaworyzowanych terenów. Realizowany jest w cyklu interaktywnych warsztatów teatralnych łączących różne formy ekspresji artystycznej.

   Projekt kierowany jest do 2 grup wiekowych: młodzieży i seniorów. Zajęcia prowadzone przez aktywnego artystę – praktyka teatralnego Dariusza Skibińskiego, którego autorski program edukacji artystycznej zyskał akceptację Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

   Zajęcia dzielą się na praktyczne i teoretyczne, w trakcie których wykorzystywane są materiały filmowe i internetowe, zdobyte od twórców i prezentowane za ich zgodą. Uczestnicy poznają sylwetki najwybitniejszych współczesnych polskich i światowych artystów. Poznają różne techniki ekspresji artystycznej: pantomima, cyrk, śpiew, happening, wystąpienie, spektakl, itp.

   Zajęcia praktyczne, czyli warsztaty teatralne – uruchamiają wyobraźnię oraz improwizację i kreację, które prowokują uczestników do „napisania" na scenie własnej wypowiedzi, opartej na nurtujących ich problemach, nadziejach i zainteresowaniach. W efekcie warsztaty jako praktyczna sytuacja teatralna, metodą improwizacji angażującą psychikę i indywidualne predyspozycje uczestników – doprowadzą do samopoznania, kreatywności i odwagi we własnych poszukiwaniach. Są okazją do ekspresji osobowości, rozwoju intelektualnego, kształtowania wrażliwości i wyobraźni.

   Zajęcia odbywają się w trzech miejscowościach: Hajnówka, Kleszczele i Dubicze Cerkiewne. Warsztaty praktyczne: 2 razy w miesiącu w każdej miejscowości przez 7 miesięcy.

   Warsztaty multimedialne: 1 raz w miesiącu w każdej z miejscowości przez 8 miesięcy (IV-XII).

   Współpraca Stowarzyszenia Kulturalnego „Pocztówka” z Uniwersytetem III Wieku w Hajnówce nie jest czymś nowym. Słuchacze UTW to osoby bardzo aktywne, otwarte na nowe doświadczenia, które chętnie angażują się w różnych działaniach artystyczno-edukacyjnych.

   Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”, Policzna 40, 17-250 Kleszczele, Tel. 513 172 746, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Foto-galeria: Zbigniew ANGIELCZYK

III Marsz Nordic Walking Studentów UTW 2015.

 

  

   Na zaproszenie Stowarzyszenia „Akademia Złotego Wieku” – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie oraz Polskiej Federacji Nordic Walking i Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku – współorganizatorów Marszu – nasi słuchacze stawili się w licznej 43 osobowej grupie 09 maja 2015 na leśnym stadionie w Hajnówce, by uczestniczyć w tej ogólnopolskiej imprezie miłośników maszerowania „z kijkami”, (bo tak swojsko nazywamy tę formę aktywności fizycznej).

Czytaj więcej: III Marsz Nordic Walking Studentów UTW 2015.

Warsztaty Liderów Kształcenia Ustawicznego i Integracji Międzypokoleniowej.

 

   Korzystając z zaproszenia UTW w Sejnach, w dniach 24-26 listopada 2014 r., wzięliśmy udział w Warsztatach Seniorów Liderów - Kształcenia Ustawicznego i Integracji Międzypokoleniowej z: UTW Sokółka, Hajnówka, Sejny oraz Filii UTW Sejny z Puńska, połączonego z Warsztatami w zakresie wykorzystania ziół w tworzeniu produktu lokalnego, w agroturystyce i organizacji spotkań integracji międzypokoleniowej na terenie województwa podlaskiego podlegającej refundacji ze środków pochodzących z Pomocy Technicznej PROW na lata 2007-2013.

Czytaj więcej: Warsztaty Liderów Kształcenia Ustawicznego i Integracji Międzypokoleniowej.

Narodowe Święto Niepodległości.

 

   Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada podobnie jak w latach poprzednich zgromadziły osoby, które pragnęły zamanifestować swój patriotyzm podczas uroczystych nabożeństw w świątyniach prawosławnej i katolickiej.

Czytaj więcej: Narodowe Święto Niepodległości.

Spotkanie przedwyborcze.

 

 

    6 XI ’14 Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizował spotkanie przedwyborcze z kandydatami na radnych wszystkich szczebli – do rad miasta i powiatu oraz do sejmiku wojewódzkiego – a także z kandydatem na burmistrza.

   Zaproszenie skierowano do mieszkańców Hajnówki. Kandydaci mieli zgłosić swój udział drogą e-mailową. Zgłosiło się niestety tylko osiem osób kandydujących.

Czytaj więcej: Spotkanie przedwyborcze.