Jesienne Seniorów świętowanie.

 

 

       Trafnie pomyślano, by Dzień Seniora wyznaczyć na 23 listopada, bo nic tak dobrze nie robi na pokonywanie jesiennych smutków, jak wspólne ich przezwyciężanie w miłej towarzyskiej atmosferze. Ta recepta wzmocniona pamięcią o tradycji andrzejkowej została zastosowana skutecznie w naszym uniwersytecie – po raz kolejny.

 

       W tym roku do wspólnej zabawy w sali Hajnowskiego Domu Kultury zaprosiliśmy także, świętującą swój jubileusz grupę artystów. Bawiliśmy się, więc w stuosobowym (niemal?) gronie. Cieszyliśmy się, że z zaproszenia skorzystali p. Starosta i Burmistrz (z małżonką), p. Prezes „Społem” M. Bogdanowicz (z mężem) i gospodarz HDK p. Dyr. R. Kuncewicz (z żoną).

       Rozpoczynająca nasze integracyjne spotkanie Prezes Stowarzyszenia UTW Mirosława Pawłowska podkreśliła, że środowisko ludzi w wieku senioralnym powiększa się w szybkim tempie. Wzrasta też nasza samoświadomość, potrzeba integrowania się, akceptowania naszej społecznej przydatności, ale i potrzeb. Jedną z nich jest także rozrywka. A wspólnie bawić się umiemy, lubimy i daje nam to wiele radości. Kondycji i werwy mogą nam pozazdrościć niektórzy młodzi. Całoroczne ćwiczenia fizyczne nie idą, (co było widać) na marne.

       Dziękujemy naszym koleżankom z zarządu, Lili Trochimiuk i Wierze Guziuk za przygotowanie imprezy.

Autor: mgr Antonina SKORUK

 

Foto: Stanisław CHOMICKI, Zbigniew ANGIELCZYK