Drugi „Studencki” spływ kajakowy – Narewka-Narew.

 

   Spływ kajakowy to kolejne wyzwanie, które wyznaczyli sobie „studenci” Uniwersytetu Trzeciego Wieku po udanej ubiegłorocznej próbie.

       Odważnych zebrała się grupa 24. osobowa (w połowie debiutanci).

      Wyznaczony szlak wodny prowadził od Narewki do jej ujścia do Narwi a następnie Narwią do Rybak – około 5 godzin „pracy” przy wiosłach.

       A Narewka to niełatwa rzeka – meandrująca, z niespodziewanymi podwodnymi przeszkodami, więc wymagająca dużej uwagi i pracy rąk. Kajak to „zwierzę” nie zawsze posłuszne, wymaga sprawnego prowadzenia, z umiejętnościami było różnie. Dopiero Narew okazała się „autostradą”, co prawda z zakolami, ale łatwiejsza do pokonania.

       Wyzwaniem dopiero stało się wysiadanie z kajaka, „kąpiele” błotne niestety niektórzy także zaliczyli.

    Ale wszystkie trudy „nic to” w porównaniu z ogromną „radochą”, jaką udało nam się przeżyć, zaliczonym sprawdzianem z odwagi, uporu i pokonania wszelkich własnych wątpliwości (czy potrafię?). Potrafili wszyscy. A egzamin zdali także z gotowości do pomocy potrzebującym, życzliwości i … poczucia humoru. W nagrodę piękne widoki, słońce, kolorowe owady w tle.

       Do spotkania za rok – na trzecim spływie.

    Dziękujemy szefowej Mirosławie Pawłowskiej za organizację spływu i panu Jerzemu Nesterukowi za fachową opiekę.

 

Autor: mgr Antonina SKORUK

 

Foto: Irena SIDORUK, Zbigniew ANGIELCZYK

Wycieczka Szlakiem Tatarskim.

 

       Już po oficjalnym zakończeniu roku akademickiego członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku 18 VI 2013 r. wybrali się na jednodniową wycieczkę Szlakiem Tatarskim. Zaplanowaliśmy trasę od Sokółki przez Bohoniki do Kruszynian.

          Piękne widoki podziwialiśmy jeszcze z autokaru, bo droga wiodła od Białegostoku przez Puszczę Knyszyńską i urokliwe Wzgórza Sokólskie.

Czytaj więcej: Wycieczka Szlakiem Tatarskim.

Szlak Piastowski – trzydniowa wycieczka do Wielkopolski. 21-23.05.2013r

 

 

        Na kończący się rok akademicki zaplanowaliśmy trzydniową wycieczkę historycznym szlakiem pierwszych Piastów. Trasa obejmowała Gniezno, Poznań, Biskupin i kilka miejscowości na Pałukach.

Czytaj więcej: Szlak Piastowski – trzydniowa wycieczka do Wielkopolski. 21-23.05.2013r

„Korczak” w Operze i Filharmonii Podlaskiej

 

       Niedzielny wieczór 7 kwietnia poświęciliśmy na obejrzenie niezwykłego przedstawienia w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Był to sławny już musical „Korczak” Chrisa Williamsa wyreżyserowany przez Roberta Skolimowskiego. Niezwykłość spektaklu widoczna jest w rozmachu i widowiskowości przedstawienia tragicznej historii grupy żydowskich dzieci, którymi opiekuje się i na śmierć prowadzi Janusz Korczak.

Czytaj więcej: „Korczak” w Operze i Filharmonii Podlaskiej

„Studenci” Uniwersytetu Trzeciego Wieku w operze.

 

 

       Na ten wyjazd czekaliśmy długo. Kiedy udało się zamówić bilety, okazało się że chętnych jest dużo więcej. Niestrudzona i skuteczna w takich staraniach Lidia Nazaruk wyprosiła jeszcze trzydzieści miejsc i w rezultacie 25 stycznia pojechały dwa autokary z ponad osiemdziesięcioma osobami do Opery i Filharmonii Podlaskiej na „Straszny dwór” Moniuszki uważany za jedną z dwóch (obok „Halki”) oper narodowych. O dodatkową atrakcję w postaci zwiedzania z przewodnikiem całego gmachu wystarała się Przewodnicząca UTW.

Czytaj więcej: „Studenci” Uniwersytetu Trzeciego Wieku w operze.