Premierowe przedstawienie „Wizyty starszej pani”

 

       Pożegnanie tegorocznych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej–Curie w Hajnówce stało się okazją do zaprezentowania szczególnego przedstawienia teatralnego przygotowanego przez połączoną grupę aktorów amatorów: seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Hajnówce i licealistów ze szkolnego Teatru „Różności”.

       Przygotowaniami kierowały Marzanna Janik-Lipczyńska – polonistka z LO i Antonina Skoruk z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

       Nasi aktorzy zaprezentowali fragmenty sztuki szwajcarskiego dramaturga XXw Friedricha Dürrenmatta „Wizyta starszej pani” określanej jako „tragiczna komedia”. Ukazuje ona niszczącą siłę pieniądza, jakże aktualną także w naszych czasach.

       Wykonawcy roli – ci starsi i młodsi – zaangażowali się ogromnie w przygotowanie spektaklu. Ta praca okazała się dla nich ważnym ambicjonalnym wyzwaniem i sprawdzianem możliwości, a także okazją do prawdziwej partnerskiej międzypokoleniowej współpracy.

       Ten pomysł wspólnego działania ludzi różnych pokoleń przyświeca Uniwersytetom Trzeciego Wieku już od dłuższego czasu – i bardzo nas przekonuje.

 

Autor: Antonina SKORUK

 

 

Foto: Zbigniew Angielczyk

 

 

PS administratora.

       Zapraszam wszystkich do galerii multimedialnej gdzie poza zdjęciami znajdziemy krótki film z fragmentami przedstawienia. Film ten niech posłuży jako zapowiedź zaprezentowania całości spektaklu w dn. 12 czerwca br. na uroczystościach zakończenia Roku Akademickiego 2012/2013 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Hajnówce.

Z. A.