Jak korzystać z komunikatora ZOOM?

 

       Jak korzystać z komunikatora ZOOM? Dzięki uprzejmości naszej koleżanki Ireny prosimy zapoznać się z

 

instrukcją przygotowaną dla uczniów – kliknij.

 

       Jak dołączyć do lekcji za pomocą komputera lub laptopa:

       1. Wejdź na stronę www.zoom.us

       2. Na ciemnej belce, w prawym górnym rogu najedź kursorem na przycisk „Resources”, po jej rozwinięciu wybierz z listy Download Zoom Client.

       3. Powinna wyświetlić się strona Download Center. Poniżej znajdziemy pozycję ZOOM CLIENT FOR MEETINGS - klikamy niebieski przycisk Download.

       4. Instalujemy program ZOOM.

       5. Po zainstalowaniu programu powinno automatycznie pokazać się okno ( jeśli nie, włącz program ), w którym klikamy w przycisk Join a Meeting.

       6. Ukaże się nam pole Enter meeting ID, w które wpisujemy ID spotkania (otrzymasz je od swojego lektora) oraz Twoje imię i nazwisko lub imię i inicjał nazwiska (User). Zaznaczamy okienko Remember my name, reszta okienek pozostaje odznaczona. Po uzupełnieniu pól klikamy Join.

       7. (Tylko za pierwszym razem) Kliknij „I Agree” z warunkami.

       8. Brawo! Właśnie dołączyłeś/aś do spotkania. Program poprosi o zezwolenie dołączenia Audio i Video. Prosimy kliknąć Join with Computer Audio lub Video w zależności od prośby oraz zaznaczenie okienka: Automatically join audio...

 

       Jak dołączyć do lekcji za pomocą tableta lub telefonu:

       1. Wejdź w App Store lub Sklep Google Play i pobierz aplikację ZOOM Cloud Meetings.

       2. Otwórz aplikację ZOOM. Po włączeniu kliknij Join a Meeting. W polu Meeting ID wpisz ID spotkania, które otrzymasz od swojego lektora oraz podaj swoje imię i nazwisko lub imię oraz inicjał nazwiska, a następnie kliknij Join.

       3. Na ekranie pokaże się widok poczekalni. Czekaj aż lektor wejdzie do spotkania i zaakceptuje Twoje połączenie. Po akceptacji naciśnij Call using Internet Audio.

       4. Upewnij się, że masz włączoną kamerę (nie jest obowiązkowe) i mikrofon. W dolnej belce znajdują się ikony mikrofonu i kamery. Obydwie ikony nie powinny być czerwone.

       5. Od teraz jesteś uczestnikiem.

Administrator